Sztuka w czasach zarazy: Atelier fotograficzne.

„Ból, meczące światło, niewygodny fotel, podpórki odgniatające kark….” Z czym kojarzy się Wam ten początek, z gabinetem dentystycznym? Zaskoczymy Was: to początek opisu wizyty atelier fotograficznym w XIX w. Chęć posiadania portretu fotograficznego była tak silna, że odwiedzający atelier klienci z pokorą wykonywali polecenia fotografa. Ci z kolei, aby uniknąć monotonii w zdjęciach wyposażali swoje atelier w malowane tła i rozmaite rekwizyty.
Uczniowie kasy I LSP cofnęli się w czasie, a swoje domowe przestrzenie zamienili na fotograficzne atelier, by na wzór XIX wiecznych fotografii stworzyć swój stylizowany autoportret.
Jak na profesjonalistów przystało, fotografie opatrzyli fotograficzną wizytówką, która tradycyjnie znajdowała się na rewersie zdjęcia.
Prezentowane prace to kooperacja fotograficzno – graficzna powstała w ramach zajęć z podstaw fotografii i filmu oraz projektowania multimedialnego.
Wizytówki powyższych artystów-fotografików: