ZABRZE W DETALU – zaproszenie

ZABRZE W DETALU – wystawa malarskich prac poplenerowych realizowanych na terenie miasta 24 września 2019 r. przez wychowanków zabrzańskiego „Plastyka”. W plenerze wzięli udział uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych, Liceum Plastycznego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych działających w Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu. Uczniowie uchylili rąbka tajemnicy, jak wygląda ich proces twórczy oraz pokazali mieszkańcom jak malują obrazy. Pod okiem pedagogów tworzyli swoje dzieła pod hasłem przewodnim: „Zabrze w detalu”. Miejsca, w których można było spotkać tych wyjątkowo zdolnych i wrażliwych młodych ludzi, to m.in.: plac Wolności, Kwartał Sztuki, teren Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej oraz okolice Pomnika Braci Górniczej. Szkoła plastyczna wyszła z blejtramami w miasto, była więc to okazja do wspólnego obcowania ze sztuką, młodych twórców i mieszkańców Zabrza. Wernisaż wystawy odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu 29 stycznia 2020, o godz. 17.00.