Powstania śląskie: trudna historia, zwycięskie powstania, niespełnione nadzieje.

Powyższym tematem wykładu przywitał nas w zeszły piątek, w Kościele pod wezwaniem Bożego Ciała w Kończycach, Pan Dariusz Walerjański. Ciekawe i niejednoznaczne historie, których mieli okazję wysłuchać nasi uczniowie z klas pierwszych, wzbogacone były zestawem plansz prezentacyjnych, zawierających wyjątkowe zdjęcia, opisy, mapy i kopie dokumentów z tego dramatycznego okresu naszej historii. Dzięki spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jak niejednoznaczna i trudna jest historia Powstań, nie tylko całego naszego regionu, ale nawet samej dzielnicy, w której znajduje się nasza szkoła, czyli Kończyc. Bardzo dziękujemy Panu Dariuszowi, że znalazł czas, aby przekazać nam tę wiedzę!

Dziękujemy również Pani Czesławie Kowalczyk – Kierowniczce Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Kończycach, za inicjatywę całego wydarzenia oraz Panu Janowi Pawluchowi – Dyrektorowi Biura Prezydenta Miasta Zabrza, za wstęp do wykładu.