ZABRZE W DETALU – plener malarski 2019

ZABRZE W DETALU – to plener malarski realizowany przez zabrzańskie szkoły plastyczne. Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych, Liceum Plastycznego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych działających w Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu, uchylili rąbka tajemnicy jak wygląda ich proces twórczy i pokazali mieszkańcom, jak malują obrazy. Uczniowie pod okiem pedagogów  malowali obrazy pod hasłem przewodnim: Zabrze w detalu. Miejsca, w których można było spotkać tych wyjątkowo zdolnych i wrażliwych młodych ludzi, to m.in.: plac Wolności, Kwartał Sztuki, teren Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej oraz okolice Pomnika Braci Górniczej. Szkoła plastyczna wyszła z blejtramami w miasto, była więc okazja do wspólnego obcowania ze sztuką, młodych twórców i mieszkańców Zabrza.