DZIEŃ OTWARTY

Zapraszamy wszystkich ciekawych co kryją mury zabrzańskiego plastyka oraz co robimy na zajęciach. Wpadnijcie do naszej szkoły 22 marca w godzinach od 13-17. Drzwi naszego wspólnego królestwa pełnego sztuki i dizajnu zostaną otwarte dla wszystkich! Zapraszamy!
_
W programie m.in. : warsztaty artystyczne ( szkoła zapewnia potrzebne materiały), kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczniów i nauczycieli, zwiedzanie szkoły, możliwość konsultacji z pedagogami, a także gry i zabawy sportowe, zajęcia językowe i plastyczne dla młodszych dzieci.

Impreza jest przede wszystkim zaproszeniem skierowanym do tych osób, które chcą bliżej poznać specyfikę szkoły, zorientować się w harmonogramie zajęć, poznać wyposażenie kierunkowych pracowni (np.: fotograficznej, malarskiej, projektowania graficznego czy aranżacji wnętrz).

Mile widziani są więc uczniowie szkół gimnazjalnych z rodzinami, nauczyciele przedmiotów artystycznych i wszyscy sympatycy sztuki. Zapowiada się dzień bogaty w atrakcje i niespodzianki.

Plastyk znany jest ze szczególnej, twórczej atmosfery. W jego murach mieści się Liceum Plastyczne oraz kończycka Szkoła Podstawowa nr 35, a od przyszłego roku szkolnego także Liceum Sztuk Plastycznych dla absolwentów szkół podstawowych. Placówka łączy więc najlepsze cechy szkoły środowiskowej oraz otwartość na miejskie i ogólnopolskie inicjatywy kulturalne. Warto podkreślić, że nie tylko dobrze przygotowuje ona do podjęcia nauki na wyższych uczelniach, jej dużym atutem jest bowiem to, iż uczeń zdobywa tu konkretny zawód, który pozwala mu podjąć pracę w różnych branżach (reklama, aranżacja wnętrz, fotografia, projektowanie graficzne).

Oprócz dnia otwartego w szkole odbywają się bezpłatne warsztaty prowadzone przez nauczycieli przedmiotów artystycznych.

Tutaj będziemy na Was czekać:
ZABRZE/Kończyce, ul. K. Sitki 55
_
Przypominamy także jak możecie do nas dotrzeć komunikacją miejską:
Dla linii 23 i 198 – przystanek – Kończyce Noconiów
Dla linii 111 – przystanek – Kończyce Beskidzka